Vestavěné skříně v minulosti

10. 11. 2011, 12:08

Vestavěné skříně: tradičnější, než byste mysleli

Architekti té doby nezapomínali na úložný prostor, který měl několik různých polic na ukládání i jiných věcí jako utěrek, žehliček atd. Tyto vestavěné skříně se stavěly po celé výšce stěny a zaplňovaly též úsporně daný prostor. Tradičně se používal přírodní materiál dřevo, které bylo natřeno klasickou barvou na hnědo a bílo, výplněmi bylo přírodní sklo.

Renesance vestavěných skříní

Žádný moderní byt nebo dům se neobejde bez prakticky řešených vestavěných skříní, které se svým řešením stávají úložným prostorem. Vestavěné skříně se stávají ozdobou interiéru a maximálně využijí typický nebo atypický prostor. Co nejvíce se zefektivní ukládání věcí, které by neměly být v interiéru a zachová se tak pořádek a systém v interiéru. S vestavěnými skříněmi je dán prostor pro kreativitu a maximální variabilitu.

Hala nebo předsíň s vestavěnými skříněmi

Předsíň nebo hala jsou velice důležitou součástí každého domu nebo bytu. Měla by působit reprezentativně, protože zde je první místo, kam vkročí návštěvník. I tady se dá architektonicky optimálně, správně a účelně začlenit do prostoru atypická vestavěná skříň. Zvýší tak estetičnost a funkčnost daného prostoru.

vestavěné skříně

Domácí pracovna s vestavěnými skříněmi

Krása a funkčnost mohou jít ruku v ruce s vestavěnými skříněmi v domácí pracovně. Dotvoří se tak prostor, který se stane útulnou součástí obytného prostoru. A bude působit zcela originálně s maximálním využitím daného prostoru.

Ložnice s designovými vestavěnými skříněmi

I v interiéru ložnice, s vysokými nároky na design lze inteligentně začlenit variabilní vestavěnou skříň. Výplň zrcadlové sklo dá ložnici vysokou originalitu, opticky se zvětší prostor a bude vždy nadčasová. Veškeré nepotřebné věci se elegantně ukryjí za zrcadlovou vestavěnou skříň.

Dělící dveře v podobě vestavěné skříně

Stále více pronikají do jinak běžných interiérů. Praktičnost a rozmanitost dělících dveří v podobě vestavěných skříní jsou vyhledávaným funkčním prvkem pro větší místnosti. Tento prvek umožní koncepčně dotvořit prostor do každého detailu.

Vestavěné skříně a podkroví

Jedinečné kouzlo bydlení v podkroví se dá ještě umocnit harmonicky začleněnými vestavěnými skříněmi. Musí se dbát na více faktorů při začleňování tohoto prvku do prostoru, který je více světelně omezen.

Šatna s vestavěnými skříněmi

Vestavěná skříň vyřeší mnoho problémů s ukládáním věcí. Přehlednost je prvořadým úkolem vestavěné skříně a musí byl absolutně přehledná.

Dětský pokoj a vestavěné skříně

Dětský pokoj dítěte předškolního věku a školáka klade jiný důraz na vybavení prostoru. U dětského pokoje předškoláka nutno brát na zřetel bezpečnost vestavěné skříně a hygienickou nezávadnost v první řadě.

Knihovna s vestavěnými skříněmi

Impozantně bude na návštěvníky působit vaše knihovna s vestavěnými skříněmi od podlahy až po strop. Své místo zde najdou i multimediální nosiče všeho druhu. Tuto knihovnu lze začlenit i jako dělící stěnu většího prostoru a spojí se tak výrazně několik funkcí.

Koupelna s atypickými vestavěnými skříněmi

Koupelnu lze vyšperkovat atypickými vestavěnými skříněmi, které budou absolutně funkčním úložným prostorem pro hygienické potřeby denní potřeby. Přehledně uschovány v praktické vestavěné skříni s mnohými doplňky vám dají přehlednost.

Materiály vestavěných skříní

Korpus těla vestavěných skříní může tvořit mnoho materiálů. Může jím být klasické dřevo, ale i dýha nebo laminátová dřevotříska. Kvalitní řešení a použitý materiál musí harmonizovat s celým prostorem a být elegantně dotvořit interiér.

Výplně vestavěných skříní

Výplně vestavěných skříní nejsou nikterak omezeny. Mohou být extravagantní, ale i klasické k začlenění do prostoru.

Doplňky vestavěných skříní

Neodmyslitelnou součástí vestavěných skříní jsou i mnohé praktické doplňky. Drátěné police, výsuvný kravatovník a kalhotovník, sklopná šatní skříň, šuplík na kravaty, výsuvná police na boty, sklopná tyč na ramínka, držák na vysavač, držák na žehličku a mnoho dalších praktických doplňků.

Zobrazení: 157530 Hodnocení:
diskuze
Počet komentářů: 0

Nejdiskutovanější
Článek: Vestavěné skříně na míru Počet komentářu: 17
Článek: Vestavěné skříně - chytrá volba Počet komentářu: 16
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně - Řešení nedostatku prostoru Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Počet komentářu: 11
naše zboží

Poslední diskuze
Článek: Vestavěné skříně na míru Datum posledního komentáře: 27.3.2014
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Vestavěné skříně rady a tipy Datum posledního komentáře: 3.1.2012
Článek: Interiéry s.r.o Datum posledního komentáře: 9.3.2012