Jak vybrat výrobce vestavěných dveří

12. 7. 2011, 18:44

Vestavěné skříně

Toto rozhodnuti je pouze na Vás. Je doporučeno zvolit firmu, která nabízí velký výběr materiálů a má vlastní vzorkovou prodejnu nebo studio. Právě tam můžete na vlastní oči posoudit kvalitu nabízených výrobků a také jejich cenovou relaci. V případě potřeby můžete konzultovat nejen telefonicky či mailem, ale i osobně se zodpovědným zaměstnancem firmy.

Rozdělení vestavěných skříní dle otevírání dveří


Otočné, otevírací dveře: Klasické uspořádání dveří při použití stejného způsobu rámování jako u posuvných dveří, přístup do celého prostoru skříně najednou, jsou vhodné pro řešení skříňových nástavců nad posuvné dveře nebo do malých prostorů. Skládací dveře: Po složení dveří ke straně umožňují přístup do celého prostoru skříně najednou, menší nárok na prostor před skříní než při použití otočných dveří, zde je využití zejména do malých prostorů a rohových skříní.

popis

Posuvné dveře: Velmi lehký chod dveří, které minimalizují nároky na prostor před skříní. Dveřní výplně pro vestavěné dveře Existuje řada variant výplní pro dveře vestavěných skříní, nejznámější z nich je lamino. Vestavěné skříně jsou dostupné v mnoha dekorech, levné, nenáročné na údržbu a většinou mívá kratší dodací termín. Jeho nevýhodou je oprava – možná pouze výměnou závadného dílu a jeho váha.

Další možnou variantou výplně bývá dýha, má originální a přírodní vzhled, lepí se na dřevotřísku a její nevýhodou je opět vyšší váha. Někdy se používá kombinace dýhy a masivu, opět je zde velmi originální přírodní vzhled dveří, konstrukčně stabilní. V případě použití masivu je tento potřeba povrchově chránit a ošetřovat.

popis

V případě lakovaných MDF desek je zase na výběr celý katalog barev RAL. Desky MDF nám dávají možnost tvarování výrobku, nevýhodou bývá vyšší cena. Další možnosti výplní můžete najít na internetu, či konzultovat přímo u výrobce.

Zobrazení: 160970 Hodnocení:
diskuze
Počet komentářů: 0

Nejdiskutovanější
Článek: Vestavěné skříně na míru Počet komentářu: 17
Článek: Vestavěné skříně - chytrá volba Počet komentářu: 16
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně - Řešení nedostatku prostoru Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Počet komentářu: 11
naše zboží

Poslední diskuze
Článek: Vestavěné skříně na míru Datum posledního komentáře: 27.3.2014
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Vestavěné skříně rady a tipy Datum posledního komentáře: 3.1.2012
Článek: Interiéry s.r.o Datum posledního komentáře: 9.3.2012