Vše na míru

10. 11. 2011, 11:11

vestavěná skříň

Dnes už naštěstí víme, že optimálním řešením jsou vestavěné skříně, ať už skříně šatní, nebo skříně zabudované v kuchyňských linkách, nebo vestavěné skříně pro ukládání sezónních předmětů. Výhodou je, že pro vestavěné skříně můžeme využít i taková místa, která by pro běžný nábytek nebyla vhodná, jako jsou třeba zkosené stěny v podkroví, které je pro vestavěné skříně možno využít.

Maximálně využít prostor

V současné době se snažíme o co nejlepší využití všech prostor. Půda přestává být místem pro uskladnění všeho, co momentálně nepotřebujeme a v mnoha rodinných domcích je v nich vestavěno bydlení pro mladou generaci. Sklep bývá využit jako tělocvična, místo pro setkávání s přáteli a pěkné posezení u krbu, z komory se stává domácí pracovna, kde je možno nerušeně pracovat u počítače.
Jak zvolit správnou vestavěnou skříň?

Vestavěné skříně šetří místo

O to větší důraz je proto kladen na účelné a přehledné uspořádání úložných prostor. Řešení vždy záleží na dispozičních možnostech, ale i na individuálních požadavcích a vkusu té které domácnosti.

Ti, kdo žijí v prostorných rodinných domech, mají sice situaci lehčí než obyvatelé malých panelových bytů, nicméně všichni jsou nuceni otázku úložných prostor řešit. V optimální situaci jsou stavebníci rodinných domů, protože mohou řešit Vestavěné skříně koncepčně. Ještě mnohem dříve než si nový dům postaví se mohou rozhodnout co v kterém podlaží budou chtít uložit a jakým způsobem. Jenže ve fázi projektové přípravy se na úložné prostory mnohdy zapomíná, a potom nezbývá nic jiného než je řešit dodatečně.

Šatna a šatní skříně

Jde vlastně o šatní systémy, kterými můžeme obestavět zvolený prostor a které nahrazují klasické šatní skříně. Ty v moderních domácnostech dnes najdeme jen ojediněle, protože šatny jsou nejen praktické, ale mnohem dokonaleji řeší i otázku prostoru a jejich účelné vnitřní uspořádání a zároveň garantuje trvalý a dokonalý pořádek.

Ať už se jedná o šatnu, nebo šatní skříň umístěnou v ložnici, instalují se na míru daného prostoru. Dobře vyřešená šatna může ušetřit v bytě až čtyři čtvereční metry. Současné šatní skříně jsou vybaveny policemi ze dřeva, drátěným programem i nástěnnými háčky a jsou uzavřeny nejčastěji posuvnými dveřmi, které šetří místo, anebo dveřmi skládacími, výjimečně pak klasickými.
Zobrazení: 137598 Hodnocení:
diskuze
Počet komentářů: 0

Nejdiskutovanější
Článek: Vestavěné skříně na míru Počet komentářu: 17
Článek: Vestavěné skříně - chytrá volba Počet komentářu: 16
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně - Řešení nedostatku prostoru Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Počet komentářu: 11
naše zboží

Poslední diskuze
Článek: Vestavěné skříně na míru Datum posledního komentáře: 27.3.2014
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Vestavěné skříně rady a tipy Datum posledního komentáře: 3.1.2012
Článek: Interiéry s.r.o Datum posledního komentáře: 9.3.2012