Vestavěné skříně z 30. let

28. 6. 2011, 14:02

Vestavěné skříně

Vestavěné skříně, se kterými se můžeme setkat v domcích postavených ve 30.letech minulého století jsou dokladem o využití prostoru v minulosti. V USA se zcela běžně staví byty a domy již s vestavěnými skříněmi, aby se plně využil veškerý prostor.Tyto skříně jsou zcela jistě nábytkovým fenoménem dnešní doby. Velmi zřídka možné najít v moderních novostavbách byt, ve kterém by architekt zapomněl na výklenky určené pro vestavěné skříně, kam se ledacos pohodlně uloží.

Typy vestavěných skříní


Zákazník si může vybrat z několika druhů vestavěných skříní a dveřních systémů. Vestavěné skříně Kapitán s otočnými dveřmi jsou jednou z možných variant. Otočné, neboli klasické křídlové dveře se používají hlavně u běžných šatních skříní. Klasické dveře umožňují přístup do celého prostoru najednou. Dost velká nevýhoda na druhé straně, že je nutný požadavek na místo před skříní a to v plné míře. Tyto skříně se hodí spíše do větších místností, kde je minimální požadavek na ušetření místa. Jedná se spíše o skříňové nástavce nebo menší skříňky.

Vestavěné skříně, kam dát věci?

Vestavěné skříně s posuvnými dveřmi

Klasické vestavěné skříně s posuvnými dveřmi patří k nejvíce rozšířeným typům skříní. Velice oblíbený a propracovaný systém posuvných dveří neklade žádné nároky na prostor před skříní. Výhoda posuvných dveří je především na minimalizaci požadavku na prostor.

Vestavěné skříně se skládácími dveřmi


Dalším typem vestavěné skříně Kapitán je opatření skládacími dveřmi. I tyto dveře se pohybují po kolejnicích. Důraz je kladen na bezhlučnost posunu dveří. Skládací dveře mohou být v jednom kuse, ale i rozdělené na dvě poloviny. Vše záleží na velikosti vestavěné skříně a prostoru, kam se skříň montuje. Výhodou je, že skládací dveře po otevření, složení umožňují přístup do celého prostoru skříně naráz. Musí se však počítat s větším prostorem pro pohyb dveří.

Vestavěné skříně, kam dát věci?

Jako u ostatních výrobků tak i u vestavěných skříní nemusí být cena vždy tím hlavním kriteriem. Nejlevnější dodavatel nemusí být vždy nejlepší. Při výběru vestavěné skříně je nutno se také zaměřit na materiál,který má být vždy certifikovaný a zdravotně nezávadný a měl by mít určitou kvalitu. Materiál by měl být také snadný na údržbu. Důležitá je záruka montáž. Nutno se zeptat též na pozáruční servis a dostupnost náhradních dílů.

Zobrazení: 98165 Hodnocení:
diskuze
Počet komentářů: 0

Nejdiskutovanější
Článek: Vestavěné skříně na míru Počet komentářu: 17
Článek: Vestavěné skříně - chytrá volba Počet komentářu: 16
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně - Řešení nedostatku prostoru Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Počet komentářu: 11
naše zboží

Poslední diskuze
Článek: Vestavěné skříně na míru Datum posledního komentáře: 27.3.2014
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Vestavěné skříně rady a tipy Datum posledního komentáře: 3.1.2012
Článek: Interiéry s.r.o Datum posledního komentáře: 9.3.2012