Vestavěné skříně součástí interiéru

25. 11. 2011, 11:05

Vestavěné skříně

Byly toliko úložným prostorem jako součást lepšího hospodaření s místem a to již za éry panelákové výstavby. Samozřejmě se vývoj nezastavil a dopracovali jsme se do doby současného využití takových prostor, jako součást interiéru, která kromě účelného využití místa, funguje jako dekorativní součást interiéru a nejedná se o využití pouze v bytových prostorech, ale i komerčních, tedy kancelářích a to vše v novém pojetí.

Policové stěny a vestavěné skříně


Jedná se o vytvoření prostor, např. pod vodorovnými trasami klimatizace, či vzduchotechnickými kanály, což dokumentují různé firmy. Dále je možné takovými skříňovými stěnami vyplnit zádveřní prostory, kde zůstává pouze prosklený dveřní průchod, např do dalšího oddělení firmy, lze jimi manipulovat a využít je jako posuvné stěny. Vždy je dobré jakékoliv skříňové řešení konzultovat s odborníky. Mám na mysli interiérové architekty, které má dnes zpravidla každá erudovaná firma, která nabízí skříňová řešení. Není právě dvakrát vhodná lidová tvořivost v tomto směru. Navíc kdy je řada výrobců a dodavatelů vestavěných skříní, která v současné době nabízí zvýhodněné ceny, slevy.

popis

Takže, pokud shrneme vhodné aspekty pro realizaci řešení vyplnění prostor o úložnou část musíme důkladně zvážit řadu hledisek Nezbytnou potřebu úložných prostor, jejich estetiku, materiálovou vhodnost, celkové pojetí, to znamená např. věk stavby, její historickou hodnotu, ve vazbě na povrchovou úpravu materiálu i vlastního použitého materiálu, tedy – kde použít masiv, ocelovou, nebo hliníkovou, či dřevěnou nosnou konstrukci s opláštěním apod.

Policové stěny namísto vestavěné skříně


Navíc takový úložný, optický prvek nemusí být vždy uzavřený a může velmi dobře vypadat i v případě policové stěny bez opláštění. Někde tak bude vhodné použít odlehčené konstrukce a jiné barevné řešení. Jedno však vždy zůstává konstantní a to je, co máme v úmyslu do vestavěných skříní uložit. Jednou to mohou být v domácnosti předměty sezónního charakteru, či rezervní ošacení, v komerčních prostorách pak půjde zpravidla vždy o archivování spisových materiálů a tomu je třeba přizpůsobit řešení.

popis

Tedy také nejen kubické metry, či decimetry, vhodnou hloubku, ale nikdy nesmíme zanedbat, jak tomu bylo dříve, estetické aspekty. Glosa závěrem. Dobře vykonaná práce je odrazem toho, v jakém prostředí vznikla a pokud jde o domácnost, pak nás musí naplňovat spokojeností a poskytovat nám dobré pocity, v nichž se cítíme dobře a spolupodílí se na harmonickém souladu rodinného života a relaxace.

Zobrazení: 248880 Hodnocení:
diskuze
Počet komentářů: 11

Nejdiskutovanější
Článek: Vestavěné skříně na míru Počet komentářu: 17
Článek: Vestavěné skříně - chytrá volba Počet komentářu: 16
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně - Řešení nedostatku prostoru Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Počet komentářu: 11
naše zboží

Poslední diskuze
Článek: Vestavěné skříně na míru Datum posledního komentáře: 27.3.2014
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Vestavěné skříně rady a tipy Datum posledního komentáře: 3.1.2012
Článek: Interiéry s.r.o Datum posledního komentáře: 9.3.2012