Úložné prostory na oděvy, i to jsou vestavěné skříně

10. 11. 2011, 13:09

Vestavěné skříně

S postupem času prošly skladovací a úložné prostory určitým vývojem. Nejdříve to byla truhla, pak skříň. V módě jsou i samostatné šatny, pokud to byt nebo dům dispozičně a prostorově dovolí Úložné prostory dovedené k dokonalosti se nazývají vestavěné skříně.

Truhla jako předchůdce skříně


S vývojem kultury odívání se paleta ošacení postupně rozšiřovala a vznikl problém, kam oděvy ukládat. Platilo tu, že čím movitější člověk, tím větší množství a honosnost obleků. Chudí lidé vlastnili většinou pouze dva oděvy. Jeden pracovní a jeden sváteční – na neděli do kostela. K uskladnění šatů sloužily velké dřevěné truhly s odklopným víkem. Truhly byly i zdobným a dekorativním předmětem domácnosti, protože byly uměleckými artefakty s bohatou výzdobou vyřezáváním nebo malováním. Byly praktické, ale docházelo v nich k částečnému pomačkání vložených oděvů .Taky manipulace s nimi byla dost složitá. Přemýšlelo se tedy, jak uložit šaty ve svislém stavu. A na světě byla skříň.

Kam s oděvy? Do vestavěné skříně

Skříň byla ze začátku velká, těžká a monstrózní. Truhláři se vyžívali v její uměleckém zpracování. Co kus, to originál. Materiálem bylo dřevo, kterého bylo ještě všude dostatek a pro každého bylo cenově dostupné. Časem se vyvíjely nové materiály – lisované a lepené hobliny a piliny, tzv. dřevotřísky s povrchovou úpravou z tenké dřevěné dýhy, později lamina. Existovala i móda odporných kovových skříní, pro děti i skříní z tvrzené umělé hmoty.

Vestavěné skříně – funkčnost, účelnost, současný trend


Vestavěná skříň je způsob, jak maximálně využít prostor v bytě, zvětšit plochu úložného prostoru a oživit zařízení místností. Na trhu jsou různí výrobci, nabízející kompletní servis od zadání zakázky až po konečnou realizaci a montáž skříní. V nabídce je velká různost a variabilita použitých materiálů, široká škála barev, detailů a doplňků .Fantazii se meze nekladou.

Kam s oděvy? Do vestavěné skříně

Variabilita vestavěné skříně


Skříň je možné vyrobit ze dřeva, z materiálu úspěšně imitujícím dřevo, z lamina, ze skla bílého i barevného a zrcadel. Zavírání dveří může být různé. Nejoblíbenější jsou dveře posuvné, které nezabírají žádný prostor, je s nimi snadná manipulace a působí nadmíru esteticky. Zakázku je možno zadat osobně, telefonicky nebo on – line.Ve většině firem existuje poradenská služba zdarma spolu s cenovou kalkulací. Výrobce pošle svého pracovníka do bytu na vyměření a konzultaci o návrhu konečné realizace. Stačí dát hlavy dohromady, vysypat kasičky s penězi a dát se do toho.

Zobrazení: 223363 Hodnocení:
diskuze
Počet komentářů: 12

Nejdiskutovanější
Článek: Vestavěné skříně na míru Počet komentářu: 17
Článek: Vestavěné skříně - chytrá volba Počet komentářu: 16
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně - Řešení nedostatku prostoru Počet komentářu: 12
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Počet komentářu: 11
naše zboží

Poslední diskuze
Článek: Vestavěné skříně na míru Datum posledního komentáře: 27.3.2014
Článek: Vestavěné skříně a jiné úložné prostory Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Kam s oděvy? Do vestavěné skříně Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Vestavěné skříně rady a tipy Datum posledního komentáře: 3.1.2012
Článek: Interiéry s.r.o Datum posledního komentáře: 9.3.2012